STD35P6LLF6
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STD35P6LLF6
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs Single FETs, MOSFETs
FET Feature : -
Vgs(th) (Max) @ Id : 2.5V @ 250µA
Operating Temperature : 175°C (TJ)
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs : 30 nC @ 4.5 V
Rds On (Max) @ Id, Vgs : 28mOhm @ 17.5A, 10V
FET Type : P-Channel
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) : 4.5V, 10V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Drain to Source Voltage (Vdss) : 60 V
Vgs (Max) : ±20V
Product Status : Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds : 3780 pF @ 25 V
Mounting Type : Surface Mount
Series : STripFET™ F6
Supplier Device Package : DPAK
Mfr : STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C : 35A (Tc)
Power Dissipation (Max) : 70W (Tc)
Technology : MOSFET (Metal Oxide)
Base Product Number : STD35
Description : MOSFET P-CH 60V 35A DPAK
Contact Now
P-Channel 60 V 35A (Tc) 70W (Tc) Surface Mount DPAK