PSS15SA2FT
Voltage : 1.2kV
Product Category : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type : IGBT
Voltage - Isolation : 2500Vrms
Minimum Quantity : 10
Package / Case : 42-PowerDip Module (1.404", 35.67mm)
Configuration : 3 Phase
Series : -
Current : 15A
Manufacturer : Powerex Inc.
Description : MOD IPM 6-PAC 15A 1200V DIP